Jsme na Facebooku

Statistika návštěvnosti

TOPlist

Hudební skupina a duo MANE

Mane_Web_V_M

Technické podmínky

TECHNICKÉ PODMÍNKY (i pro venkovní akce) :
Pokud pořádáte poprvé akci, na které by měla hrát právě naše kapela, níže uvedené body Vám usnadní především volbu prostor pořádané zábavy a také napoví, co je potřeba zajistit pro nás. Jestliže některou z podmínek není možné dodržet, kontaktujte nás prosím v dostatečném předstihu, abychom mohli společně najít oboustranně přijatelné řešení.
.

A zde uvádíme několik zmíněných bodů pro zajištění kvalitní produkce a tedy oboustrannou spokojenost v principu „nám se bude prima hrát a Vy se budete bezva bavit“ :

1.) V případě venkovních akcí je opravdu bezpodmínečně nutný stabilní a řádně ukotvený přístřešek s bočnicemi a zadní stěnou a to i pokud bude hezké počasí. Naše aparatura totiž skutečně nemá ráda ani vlhko z padající rosy. A nevěřili byste, jak dokáže pršet z boku nebo foukat vítr přímo na klapky, kytaru či mixážní pultík.
O nenadálých bouřkách z tepla a následně „umyté aparatuře“ ve dnech, kdy bylo 33°C bychom mohli dlouho vyprávět 🙂
Jestliže nemáte představu nebo si nejste jisti, jak má správný přístřešek pro kapelu vypadat, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám zašleme přesnější instrukce.
Jen nás prosím o venkovní akci informujte předem. Rádi Vám zašleme pro oboustranné odsouhlasení upřesňující podmínky pro daný typ venkovní akce. Předejdeme tím překvapení na místě příjezdu a řešení neřešitelného a v důsledku třeba i dokonce z naší strany ke zrušení sjednaného vystoupení …
2.) Velikost pódia/prostoru pro vnitřní produkci pro kapelu:
cca 3,5x2m pro Duo
cca 4x2m pro Trio
min. však 5x3m pro čtyři účinkující
3.) Elektrická přípojka 230V, 16A jistič. V případě, že je však nutno řešit přívod pomocí „prodlužováků“ s délkou nad 20m, prosíme Vás aby jste tuto skutečnost s námi opravdu konzultovali. POZOR zásuvka/zásuvkový okruh nesmí být společný s kuchyňskými spotřebiči (lednice, mrazák, konvice)!
4.) Přístup na místo konání 1-2 hodiny před začátkem produkce, po dohodě dle typu akce
5.) Povolení k vjezdu vozidla do areálu v místě konání, pokud bude potřebné
6.) Alespoň malý stoleček pro kapelu s nějakou židličkou. Věřte, že se hlavně zpěvačky na vysokých podpatcích rády po cca 50 minutách produkce na pět minut rády posadí 
7.) Možnost bezúplatného užití vlastní reklamy skupiny Mane propagující její název nebo loga na dané akci.
8.) „Občerstvení“ – necháme na Vašem uvážení, jestli uznáte za vhodné kapele zařídit alespoň nějaké nealko  🙂
9.) (Tip pro svatby a malé akce)
V případě, že zvažujete například při přípravě svatebního veselí, že nás umístíte do jiné místnosti, nežli bude určitě nádherně nazdobena slavnostní tabule, pak nám důvěřujte v tom, že to není dobrý nápad. Naše hudební produkce je založena na komunikaci a kontaktu s hosty. Tímto způsobem je pak celé vystoupení značně ochuzeno a námi vytvářená atmosféra pak nedostává těch správných obrátek.
10.) (Stěhování v průběhu akce)
Pokud Vás okolnosti nutí k tomu, že bychom se měli v průběhu našeho vystoupení stěhovat na jinou scénu, pak je nutné počítat s poměrně značnou časovou prodlevou započtenou do vlastní produkce. V principu musí proběhnout téměř úplná demontáž, přesun na nové místo a opětovná montáž celé scény, tedy hudebních nástrojů, aparatury, světelné techniky a s tím spojené kabeláže. Dojde samozřejmě ke zdržení, které se může protáhnout dle okolností třeba i na půldruhou hodinu.

.

NA CO HRAJEME :

Honza klávesy  Yamaha Genos, mikrofon Sennheiser E945
Luděk elektrická kytara Fender American Standard Stratocaster HSS Shawbucker MN3CS, kytarový efekt BOSS GT-10, kombo Marshall DSL40C Vintage, mikrofon Shure SM58
Martin kytara Epiphone Les Paul Tribute Midnight Ebony, efekt/syntezátor Roland GR-55, kombo Laney LV200, mikrofon Shure SM58
Renča mikrofon-bezdrátový set Audix AP41 OM5 (dynamický), zobcové flétny (sopranin, soprán, alt. tenor) Yamaha a Aulos
Klárka nebo Viki mikrofon Beyerdynamic TG V70d
Pro moderátora bezdrátový mikrofon Dexon nebo AKGVMS450VocalC5.

.
ZVUKOVÁ APARATURA:

Vlastníme zvukovou a světelnou aparaturu, proto nejsme vázáni na zvukaře. Výkon budíme standardně aktivními reproduktory dB Technologies řady Opera typ 605D s výkonem 2x600W doplněnou o jeden nebo pro větší sály dvěma subbasy LEM řady X-low s výkonem 1500W, celkový výkon sestavy pak činí až 4,2kW. Mix zvuku zpracováváme již dle požadavku doby nově digitálním pultem Soundcraft Ui16 s obrovskými možnostmi, 16 vstupů 5 odposlechových cest, 4 interní efekty, parametrická EQ na každém kanále, komprese, dynamická procese, atd, atd…


SVĚTELNÁ APARATURA :
.

Svetla1 Pro podporu atmosféry rádi používáme rozmanitou světelnou aparaturu sestavenou většinou z LED světel, které nejsou náročné na příkon a tedy spotřebu energie.
Tuto aparaturu vždy koncipujeme dle velikosti pořádané akce.
Od září 2011 jsme „prapodivné“ a nahodilé blikání různých DjS´ světýlek nahradili řízenou scénickou sestavou pomocí DMX, jejíž základ tvoří otočné LED hlavy a od podzimu 2015 LED Beam.

.
POZOR
:  Přestože výše popsaná aparatura našim potřebám naprosto a k plné spokojenosti vyhovuje, pro nazvučení jiných účinkujících kapel nemusí být bohužel vyhovující nebo dostatečná. V případě tohoto požadavku nás proto raději v dostatečném předstihu kontaktujte – ideálně minimálně 2-3 týdny před datem konání. Jsme samozřejmě připraveni tento požadavek pomoci vyřešit nebo Vám doporučíme, či přímo zajistíme profesionálního zvukaře za poplatky dle úrovně a rozsahu služby.

Není ale problémem pustit záznam z Flash disku či Vašeho záznamového zařízení (přehrávač MP3, mobilní telefon),  a zapůjčení mikrofonu pro moderaci, či vystoupení sólových umělců, samozřejmě opět po předchozí domluvě. Mikrofony nezapůjčujeme pro tzv. Beatbox (správný Beatboxař  by ostatně měl mít svůj vlastní mikrák pro ten správný „Sound“ a také se mikrofony podle našich zkušeností tuto technikou ničí).

Info pro zvukaře :
Pro případ, kdy je zvuk zajišťován organizátorem akce nás prosím kontaktujte a my Vám zašleme dle zvolené sestavy platný stageplan.